St Hippolyt Equilac Zuchtstuttenfutter 20kg Powiększ

St Hippolyt Equilac Zuchtstuttenfutter 20kg

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 20 punktów lojalnościowych.


101,00 zł

Nowy

Czas oczekiwania 7-10 dni

Pasza specjalnie stworzona dla ciężarnych klaczy

Equilac jest efektem długoletniego doświadczenia zdobytego podczas hodowli koni pełnokrwistych i jest odpowiedni do podawania od 8 miesiąca ciąży.

- zbilansowana relacja proteiny/energia
- bogate w aminokwasy
- proporcjonalna zawartość pierwiastków śladowych
- bogate w mikroskładniki

Nasza klacz jest źrebna. Czekamy na narodziny źrebaka. Najwyższy czas zastanowić się nad żywieniem klaczy, które ma wpływ na rozwój źrebaka.
Organizm matki w okresie ciąży bez względu na własne zapasy wszystkie substancje odżywcze oddaje poprzez łożysko (placenta) embrionowi. Sytuacja ta zmienia się po porodzie. W okresie laktacji koń, który jest ssakiem, produkuje mleko potrzebne do wyżywienie źrebaka. Mleko to jest najważniejszym pokarmem dla źrebaka i decyduje o jego przyszłości. Ilość i skład mleka zależy przeważnie od sposobu żywienia klaczy. Niektóre zioła pobudzają wytwarzanie mleka.

Wiedza płynąca z doświadczenia
Equilac powstał całkowicie w oparciu o zasadę zrównoważonej i pełnowartościowej diety. Dalsze doskonalenie tej paszy dla
klaczy odbywało się we współpracy z renomowanymi niemieckimi stadninami hodującymi konie pełnej krwi. Wieloletnie konsekwentne stosowanie preparatu EquiLac przez wiele różnych pokoleń klaczy w pełni sprawdziło się.
Synergia substancji odżywczych
Dzięki celowemu doborowi surowców i łączeniu różnych składników odżywczych dostarczających białka i energii uzyskano
efekt synergii, który pozwala uniknąć jednostronnego przedawkowania substancji odżywczych.
Właściwa proporcja między białkiem a energią
EquiLac charakteryzuje się nieco wyższą zawartością wyjątkowo wartościowego białka. Stosowanie preparatu EquiLac zapobiega wystąpieniu ochwatu, którego przyczyną jest jednostronna wysoka dawka skrobi zbożowej i protein.
Optymalna zawartość mikroelementów
Substancje mineralne i witaminy występują w ilościach dostosowanych do zapotrzebowania i w dobrze przyswajalnej postaci. Drożdże piwne, kiełki i inne składniki dostarczające substancji rewitalizujących wpływają korzystnie na rozwój źrebaka i gwarantują zdrowie klaczy.

Właściwe stosowanie paszy EquiLac dla klaczy zarodowych:
Karmienie od początku rui do momentu zajścia w ciążę:
Od ostatniej rui do chwili rozpoczęcia ciąży klacz należy karmić stosownie do zapotrzebowania lub wykonywanej pracy. Porcja dla klaczy zarodowej o wadze ciała 600 kg może do ósmego miesiąca ciąży wyglądać następująco:
• 1 kg St.Hippolyt-Struktur-Energetikum
• 1-2 kg owsa lub paszy uzupełniającej St.Hippolyt
• 6-9 kg siana najwyższej jakości, słoma w dowolnej ilości
Dodatkowe dawki ß-karotenu lub pierwiastków śladowych na ok. 3 miesiące przed terminem krycia poprawiają zdolność klaczy do zaźrebienia. Polecamy zastosować preparat MicorVital.

Karmienie w ostatnim trymestrze ciąży i na początku laktacji:
W ostatnim trymestrze ciąży i na początku okresu laktacji wyraźnie zmienia się zapotrzebowanie klaczy na składniki odżywcze. Od tego momentu konieczne staje się karmienie dostosowane do fazy rozwoju. Od około dziewiątego miesiąca ciąży zapotrzebowanie na energię i białko zwiększa się nieustannie (patrz wykres). Zmienia się także zapotrzebowanie na substancje mineralne i witaminy.

Skład:

płatki jęczmienne, kiełki kukurydzy, siekana lucerna, otręby owsiane, płatki kukurydziane, siemię lniane, pestki słonecznika, nasiona kukurydzy i rzepaku, otręby pszenne, wysłodki buraczane, słodzik jabłkowy, wytłoki z jabłek, płatki owsiane, zioła, mączka z glonów morskich, wapno z glonów morskich, białko z grochu, sól morska, drożdże piwne, marchew, czarny kminek.

Analiza:

Białko12,0 %
Białko przyswajalne94 g/kg
Biotyna400 mcg/kg
Chlorek choliny1.000 mg/kg
Cynk200 mg/kg
Energia strawna12,5 MJ/kg
Fosfor0,5 %
Jod4 mg/kg
Kobalt6 mg/kg
Kwas foliowy7 mg/kg
Kwas nikotynowy87 mg/kg
Magnez0,4 %
Mangan170 mg/kg
Miedź58 mg/kg
Popiół11,0 %
Potas0,8 %
Selen0,7 mg/kg
Sód0,4 %
Tłuszcz5,8 %
Wapń1,5 %
Witamina A21.000 IE/kg
Witamina B115 mg/kg
Witamina B1250 mcg/kg
Witamina B215 mg/kg
Witamina B610 mg/kg
Witamina D32.300 IE/kg
Witamina E300 mg/kg
Włókno12,0 %
Żelazo

300 mg/kg

EquiLac można stosować zarówno jako pełnodawkową paszę treściwą, jak i jako uzupełnienie codziennej porcji paszy treściwej: Dla konia gorącokrwistego o normalnej wadze 600 kg przy średnim wykorzystaniu paszy i przy zachowaniu na przykład 2 - 3 kg owsa dziennie zalecamy następujące dawkowanie: Od 9 do 11 miesiąca ciąży: powoli dodawać 2 - 3 kg Equilac do paszy (w przypadku stosowania Equilac jako paszy pełnodawkowej dotychczasową ilość owsa należy powoli zastępować preparatem Equilac). Od 1 do 5 miesiąca laktacji: zwiększyć dawkę Equilac do ok. 2 - 4 kg, ponieważ około trzeciego miesiąca laktacji produkcja mleka osiąga najwyższy poziom. Od 5 miesiąca laktacji: stopniowo redukować dawkę Equilac do 1 - 2 kg, a następnie odstawić. Siano: ok. 7 kg (okres ciąży) do ok. 9 kg (okres laktacji) oraz słoma w dowolnej ilości. Dla koni cięższych lub lżejszych dawkę należy odpowiednio zwiększyć lub zmniejszyć o ok. 10-15 % na każde 100 kg wagi ciała. Dla ras specjalnych i kucy charakteryzujących się dobrym wykorzystaniem paszy zaleca się stosowanie Equilac jako paszy pełnodawkowej.