ST.Hippolyt Reform G musli 20 kg Powiększ

ST.Hippolyt Reform G musli 20 kg

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 19 punktów lojalnościowych.


95,00 zł

Nowy

Czas oczekiwania 14 dni

Odżywcze musli bez dodatku owsa.
Stałe źródło energii dzięki przyswajalnym węglowodanom i kiełkom roślin z zawartością olejów. Szczególnie polecane dla koni poddawanych większym obciążeniom i charakteryzujących się niską efektywnością przyswajania paszy.
To dobrze zbilansowane i pożywne müsli dla koni sportowych. Już wkrótce po wprowadzeniu na rynek znalazło licznych
odbiorców. Wynika to nie tylko z faktu, że Reformmüsli G jest bardzo smaczne i wolne od pyłów, lecz także z właściwego doboru różnych nośników energii i wzmacniających składników roślinnych, które oddziaływają stabilizująco zwłaszcza na konie o dużym temperamencie i charakteryzujące się niską efektywnością przyswajania paszy.
Reformmüsli G można stosować jako pełnodawkową paszę treściwą lub jako dodatek do owsa lub mieszanki paszowej w postaci granulatu.
Dobrze przyswajalny nośnik energii
Reformmüsli G zawiera dobrze przyswajalne płatki jęczmienne i kukurydziane, pełnowartościowe granulaty, kiełki kukurydzy, kiełki pszenicy i ziarna słonecznika.
Dzięki temu koń otrzymuje węglowodany i oleje roślinne, które są źródłem dobrze przyswajalnych substancji odżywczych o wysokiej wartości energetycznej (strawna energia 12,5 MJ/kg). Składniki roślinne zawierają ponadto cały szereg witamin i pierwiastków śladowych w postaci związków organicznych.
Rezygnacja z owsa
Korzystny wpływ na rozwój zrównoważonego temperamentu ma rezygnacja z owsa w produkcie Reformmüsli G Ponadto
dzięki umiarkowanej zawartości białka (strawne białko surowe 68 g/kg) produkt ten zapobiega przedawkowaniu białka w
łącznej porcji paszy.
Składniki bogate w substancje czynne regulujące proces trawienia
Nieuszkodzone włókna roślinne i suszone owoce są źródłem węglowodanów (celuloza i pektyny), które pobudzają aktywność bakterii jelitowych i wspomagają bakteryjną syntezę wysokoenergetycznych kwasów tłuszczowych i witamin ważnych dla procesów życiowych.
Siemię lniane i drożdże piwne pobudzają perystaltykę jelit i chronią błonę śluzową. Aktywnie wpływają one także na zmianę proporcji w składzie flory bakteryjnej w jelicie grubym na korzyść bakterii rozkładających celulozę, co w naturalny sposób zapobiega niekorzystnym procesom fermentacyjnym.
Staranny dobór ziół
Podobnie jak wyżej wymienione węglowodany także różne zioła przyprawowe pobudzają apetyt, zwiększają intensywność przeżuwania i regulują proces trawienia. Przyczyniają się w ten sposób do spadku wartości pH w żołądku, co z kolei zapobiega zaburzeniom trawiennym.
Bezpyłowe i smaczne
Umiarkowany dodatek melasy powoduje, że preparat Reformmüsli G jest wolny od pyłów, dzięki czemu można go podawać także koniom wrażliwym na pył. Forma, różnorodność i smak składników preparatu Reformmüsli G to czynniki, które zapewnią Waszemu koniowi szczególną przyjemność z jedzenia i wyraźnie przyczynią się do zdrowego i urozmaiconego żywienia.

Skład:

płatki jęczmienne, płatki kukurydziane, wytłoki z jabłek, otręby owsiane, otręby pszenne, siekana lucerna, słodzik jabłkowy, melasa z buraków cukrowych, siekane siano, wysłodki buraczane, wapno z glonów morskich, zioła, kiełki jęczmienne, olej z kiełków kukurydzianych, olej lniany, olej słonecznikowy, siemię lniane, kiełki kukurydzy, sól morska, czosnek, mączka z glonów morskich, pestki słonecznika, kiełki pszenne, drożdże piwne, ekstrakt z nasion, skórki winogron, czarny kminek

Analiza:

Białko9,6 %
Białko przyswajalne82 g/kg
Biotyna250 mcg/kg
Chlorek choliny1.000 mg/kg
Cynk160 mg/kg
Energia strawna12 MJ/kg
Fosfor0,4 %
Jod1,7 mg/kg
Kobalt2,0 mg/kg
Kwas foliowy5 mg/kg
Kwas nikotynowy70 mg/kg
Magnez0,3 %
Mangan110 mg/kg
Miedź30 mg/kg
Popiół18,7 %
Potas1,0 %
Selen0,6 mg/kg
Sód0,4 %
Tłuszcz5,0 %
Wapń1,0 %
Witamina A12.000 IE/kg
Witamina B110 mg/kg
Witamina B1230 mcg/kg
Witamina B210 mg/kg
Witamina B67 mg/kg
Witamina D31.200 IE/kg
Witamina E77 mg/kg
Włókno9,5 %
Żelazo

200 mg/kg

DAWKOWANIE:

ok. 2-4kg dziennie dla dużych koni. Zapotrzebowanie na witaminy i minerały jest zaspokojone przy podawaniu 3kg dziennie.