St Hippolyt Hesta Mix Musli 20kg Powiększ

St Hippolyt Hesta Mix Musli 20kg

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 20 punktów lojalnościowych.


102,00 zł

Nowy

Czas oczekiwania 7-10 dni

Mieszanka pokarmowa dla koni o niskich wymaganiach energetycznych i wysokim zapotrzebowaniu na składniki mineralne.

Idealna dla koni fryzyjskich, luzytańkich, koni rasy Paso Peuanos lub koni zimnokrwistych.

Szczególnie wysoki udział pierwiastków takich jak selen, miedź, cynk, mangan.

Zaburzenia w zakresie gospodarki minerałowej konia mogą manifestować się problemami dermatologicznymi (alergie skórne, łysienie, nadmierne łuszczenie się skóry, łupież), schorzeniami kopyt, zwiększoną podatnością na infekcje, czy zaburzeniami płodności.

 

Zalety mieszanki:

  • bogata w mikroelementy o najwyższej biodostępności (chelaty)
  •  znacząca poprawa kondycji i jakości okrywy włosowej podczas suplementacji
  •  dobre uzupełnienie żywienia jednostronnego (owies)
  •  może być dodawana do innych skoncentrowanych mieszanek pokarmowych

 

Pierwiastki śladowe będące w formie związków organicznych (chelatów), w znaczący sposób poprawiają wykorzystanie, dostępność i stopień absorpcji składników odżywczych z przewodu pokarmowego.

Mieszanka St. Hippolyt Hesta Mix wzbogacona dodatkowo o zioła, drożdże piwne, a także siemię lniane, zapewnia dobry stosunek łatwo przyswajalnych podstawowych składników minerałowo- witaminowych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Skład:
płatki jęczmienne, płatki kukurydziane, kompozyt probiotyczny, sieczka z lucerny, wytłoki jabłkowe, mieszanina nasion oleistych (pestki słonecznika, nasiona kopru włoskiego, nasiona czarnego kminku, siemię lniane) 2,5%,  mieszanina olei tłoczonych na zimno (olej lniany, olej słonecznikowy, z kiełków kukurydzy) 2,5%, zioła (kolendra, szałwia, majeranek, mięta) 2,5%, syrop jabłkowy, melasa z buraków cukrowych, otręby pszenne, otręby owsiane, kiełki kukurydzy, wysłodki buraczane, algi morskie, pestki winogron, sól himalajska, ekstrakt z pestek winogron, kiełki pszenicy, słód drożdżowo-ziołowy, octan magnezu, siarczan magnezu, ocet owocowy, białko grochu
 

Składniki/strawność w 1 kg:

Białko surowe 10,0 %

Włókno surowe 9,0 %

Tłuszcz surowy 4,8 %

Popiół surowy 9,0 %

Energia strawna 11,5 MJ/kg

Żelazo 200 mg

Cynk 320 mg

Mangan 280 mg

Miedź 70 mg

Kobalt 2,0 mg

Selen 0,70 mg

Jod 0,8 mg

Wit. A 15 000 IE

Wit. D3 1 700 IE

Wit. E 95 mg

Strawne białko surowe 78g/kg

Wapń 1,10 %

Fosfor 0,30 %

Magnez 0,30 %

Sód 0,40 %

Wit. B1 10 mg

Wit B2 10 mg

Wit. B6 7 mg

Wit. B 12 40 mcg

Biotyna 250 mcg

Kw. niotynowy 50 mg

Kw. foliowy 5 mg

Chlorek choliny 550 mg

Pantotenol Ca 20 mg

 

Zalecane żywienie:

ok. 200g - 300g na 100 kg masy ciała w pełni pokrywa zapotrzebowanie minerałowo-witaminowe. Można podawać w ilości 50/50 z owsem wówczas jednak zaleca się dodatek minerałowo- witaminowy Semper Min, Gemuse Krauter Mineralien lub Microvital. W przypadku skarmiania inaczej niż zaleca producent wskazana konsultacja zywieniowa u generalnego dystrybutora.

Hesta Mix to bogata w substancje odżywcze pasza dla koni, której sprawdzona jakość spełnia standardy produktów St. Hippolyt. Szczególnie wysoka zawartość mikroelementów w formie zapewniającej ich dobrą przyswajalność gwarantuje regularne zaopatrzenia w pierwiastki śladowe przy odpowiednim dawkowaniu paszy treściwej. Zaletą pierwiastków śladowych występujących w formie organicznej jest ich lepsza wchłanialność w jelicie. W ten sposób można szybko i skutecznie wyrównać niedobory.

Cenne oleje z siemienia lnianego, kiełków kukurydzy, pestek winogron i nasion czarnuszki są źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak kwas linolowy oraz kwasy linolenowe alfa i gamma, które w połączeniu z pierwiastkami śladowymi są niezbędne do budowy prostaglandyny przeciwdziałającej stanom zapalnym.


Rozwiązanie problemu
Doświadczenie pokazuje, że konsekwentne włączanie preparatu Hesta Mix do codziennej porcji paszy może skutecznie przyczynić się do likwidacji problemów uwarunkowanych sposobem żywienia, zaczynając od problemów z sierścią, a na egzemach kończąc. Takie rozwiązanie jest korzystne dla hodowanych w surowych warunkach koni islandzkich i fiordzkich, koni rasy Haflinger, koni arabskich, fryzyjskich i iberyjskich oraz koni rasy Tinker i Shire. Jednak rozwiązanie to sprawdza się pod warunkiem, że w ramach hodowli, pielęgnacji i ogólnego żywienia nie popełniono poważniejszych błędów. Na przykład konie z problemami skórnymi i egzemami nie powinny przez całą dobę znajdować się na pastwisku z możliwością jedzenia do syta, ponieważ właśnie rasy masywne i konie stepowe, które są przystosowane do skąpego odżywiania, w naszych szerokościach geograficznych zazwyczaj otrzymują zbyt dużo pożywienia.

Codzienna porcja preparatu Hesta Mix
Preparat Hesta Mix stanowi dla hodowcy koni małych, ras masywnych i ras specjalnych zrównoważoną koncepcję codziennego żywienia najwyższej jakości. Dodatkowa porcja minerałów powinna ograniczać do dawki preparatu MicroVital.

Hesta Mix Classic Pełnowartościowy granulat zawierający łatwo przyswajalne pierwiastki śladowe sprawdził się w praktyce przede wszystkim w hodowli ras dużych, np. pracujących koni fryzyjskich, luzytańskich, arabskich, koni rasy Paso Peruanos lub koni zimnokrwistych. Zalecana dawka powinna wynosić przynajmniej 1 kg na każdego konia dziennie. Preparat ten z powodzeniem podawano także dużym koniom będącym już w stanie silnego wycieńczenia, zwłaszcza w okresie linienia, lub koniom, które wykazywały wyżej wymienione objawy niedoboru. W takich przypadkach do owsa, siana i słomy dodaje się ok. 2 kg preparatu Hesta Mix Classic. Małym koniom pracującym wystarcza w zupełności 1 kg preparatu Hesta Classic dziennie - oczywiście dodany do siana i słomy.

Hesta Mix Müsli
To dobrze przyswajalne i pełnowartościowe müsli podobnie jak Hesta Mix Classic podaje się przede wszystkim koniom, których zapotrzebowanie na paszę treściwą przekracza 600 g dziennie.

Hesta Mix light energy
Niektóre konie karmione paszą treściwą bardzo szybko tyją. Dlatego opracowano niskoenergetyczny, lecz bardzo bogaty w mikroelementy wariant preparatu Hesta Mix, a mianowicie Hesta Mix light energy. Już dawka 500 g dziennie sprawdziła się przede wszystkim w żywieniu mniejszych ras koni, takich jak konie rasy Haflinger, konie islandzkie i fiordzkie lub kuce szetlandzkie, u których występowały egzemy spowodowane sposobem żywienia. Sytuacje skrajnego niedoboru u koni wymagających paszy o wysokiej efektywności można także zbilansować podając dodatkowo preparat MicroVital.

Hesta Plus Zink
Skrajny niedobór cynku może objawiać się silnym swędzeniem, grudą lub niegojącymi się ranami. W takich przypadkach oprócz paszy podstawowej w postaci preparatu Hesta Mix należy w porozumieniu z weterynarzem zastanowić się nad dodaniem do pożywienia preparatu Hesta plus Zink (informacja o produktach Hesta Plus znajduje się na stronie .....). Dla zwierząt z egzemami spowodowanymi silnym niedoborem miedzi, selenu lub manganu korzystne jest podawanie odpowiednich preparatów Hesta Plus, które można nabyć za pośrednictwem weterynarza.