St. Hippolyt International Sports Champions 20 kg Powiększ

St. Hippolyt International Sports Champions 20 kg

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 19 punktów lojalnościowych.


94,00 zł

Nowy

Pasza dla koni wyczynowych.

St Hippolyt

Więcej szczegółów

Czas oczekiwania ok 10 dni roboczych.

Pasze International Sports opracowano we współpracy z renomowanym instytutem badawczym KER (Kentucky Equine Research) w USA. Najwyższa jakość tych pasz została potwierdzona podczas Igrzysk Olimpijskich, w trakcie których konie uzyskały doskonałe rezultaty. Seria pasz International Sports nalazła duże zainteresowanie wśród jeźdźców klasy olimpijskiej.

  • wsparcie dla mięśni- zawiera niezbędne składniki odżywcze
  • wysoka koncentracja naturalnej witaminy E- 300 mg na 1 kg
  • brak dodatku ziół
  • bogate w tłuszcze roślinne podnoszące sprawność
  • zawierają dodatek owsa
  • wzbogacone o probiotyki, algi, kiełki zbóż oraz nasiona roślin oleistych

Formuła pasz International Sports opiera się o długotrwałe badania naukowe prowadzone wspólnie z renomowanym instytutem badawczym KER (Kentucky Equine Research), który w świecie sportów konnych jest synonimem doskonałych wyników i sukcesu. Celem wszystkich badań prowadzonych przez KER jest poprawa zdrowia i kondycji fizycznej koni. W Niemczech partnerem KER jest firma St. Hippolyt.

Potwierdzona naukowo

Pasze marki St. Hippolyt zawierają umiarkowaną ilości skrobi, co korzystnie wpływa na proces trawienia. Liczne badania instytutu KER dowiodły, że pasze bogate w skrobię podnoszą poziom cukru i insuliny we krwi, co skutkuje obniżeniem wydajności podczas treningów. Niewłaściwy poziom skrobi prowadzi do wzrostu  mleczanów w mięśniach i obniża poziom energii podczas aktywności fizycznej. Dieta uboga w skrobię, a bogata w tłuszcze i włókna pozytywnie wpływa na zmniejszenie produkcji potu, podnosi wytrzymałość i redukuje procesy trawienne. Zmniejszone uwalnianie insuliny i ograniczony wzrost stężenia kortyzolu we krwi poprawia tolerancję na stres i zmniejsza nadmierny temperament.

Jeden produkt - wiele możliwości 

Mieszanka International Sports Champions Claim polecana jest dla koni wyczynowych uczestniczących w konkurencjach jeździeckich takich jak ujeżdżenie i skoki. International Sports Endurance to mieszanka dedykowana koniom użytkowanym w dyscyplinie rajdów i WKKW. Z kolei International Sports Racing rekomendowana jest dla koni wyścigowych. Seria International Sports stanowi połączenie wartościowych olejów roślinnych, organicznych związków mineralnych oraz wysoce strawnych płatków zbóż.

International Sports + olej

Dieta koni poddawanych długotrwałym obciążeniom wymaga dodatku tłuszczu oraz włókna stanowiących źródło wolno uwalnianej energii. W celu zwiększenia pułapu tlenowego, ograniczenia ryzyka zakwaszenia i zwiększenia wytrzymałości podczas pracy zaleca się dodatek bezpiecznej ilości węglowodanów. Dlatego pasze International Sports komponowane są w połączeniu z mieszaniną olejów HippoLinol.

International Sports + płatki zbóż

Dla uzyskania maksymalnej wydajności podczas pracy konieczny jest dopływ lekkostrawnych zbóż, które uzupełnią deficyty energetyczne w przebiegu beztlenowych przemian metabolicznych. Zastosowane w International Sports najwyższej jakości płatki zbóż są idealne dla delikatnego układu trawiennego każdego konia.

SKŁAD:
Płatki jęczmienne, płatki kukurydziane, wysłodki buraczane, pełne oczyszczone ziarno owsa 10%, melasa z buraków cukrowych, sieczka z lucerny, mieszanka nasion oleistych (siemię lniane, słonecznik) 5%, mieszanina olei tłoczonych na zimno (olej z kiełków kukurydzy, lnu, olej słonecznikowy) 3%, suszone jabłka, otręby pszenne, kiełki kukurydzy, syrop jabłkowy, suszona cięta trawa, sól himalajska, kiełki pszenicy, węglan wapnia (morski i mineralny), algi morskie, drożdże piwne, ocet owocowy.

Składniki/strawność w 1 kg:

Białko surowe 11 %

Włókno surowe 8,0 %

Tłuszcz surowy 7,0 %

Popiół surowy 7,0 %

Energia strawna 12,5 MJ/kg

Białko strawne surowe 92 g/kg

Skrobia 23,6 %

Cukier 8,2 %

Żelazo 200 mg

Cynk 120 mg

Mangan 100 mg

Miedź 40 mg

Kobalt 0,1 mg

Selen 0,50 mg

Jod 0,7 mg

Wapń 1,2 %

Fosfor 0,5 %

Magnez 0,3 %

Sód 0,4 %

Wit. A 11000 IE

Wit. D3 1100 IE

Wit. E 320 mg

Wit. B1 10 mg

Wit B2 13 mg

Wit. B6 6 mg

Wit. B12 35 mcg

Biotyna 400 mcg

Kw. nikotynowy 60 mg

Kw. foliowy 4 mg

Chlorek choliny 800 mg

Pantotenol Ca 20 mg

 

Zalecane żywienie:

ok. 500g - 700g na 100 kg masy ciała w pełni pokrywa zapotrzebowanie minerałowo-witaminowe. Można podawać w ilości 50/50 z owsem, wówczas jednak zaleca się dodatek minerałowo-witaminowy Semper Min, Gemüse Kraüter Mineralien lub Microvital. W przypadku skarmiania inaczej niż zaleca producent, wskazana jest konsultacja żywieniowa u generalnego dystrybutora.