St. Hippolyt HippoLinol Powiększ

St. Hippolyt HippoLinol

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 25 punktów lojalnościowych.


73,00 zł

Nowy

Mieszanka olejów z lnu, słonecznika, kukurydzy i kiełków pszennych oraz olejków ziołowych, Doskonały dodatek do codziennego żywienia koni.

Więcej szczegółów

Czas oczekiwania na realizację zamówienia wynosi ok 14 dni roboczych.

Owies i nasiona traw są tymi składnikami w końskiej diecie, które zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe niezbędne do prawidłowych przemian metabolicznych, lśniącej sierści oraz właściwej struktury kopyt. Kwasy tłuszczowe są także częścią ścian komórkowych i przyczyniają się do regeneracji komórek nerwowych, narządów oraz tkanek, zapewniając jednocześnie bezcukrowe źródło energii polecane dla koni wrażliwych na nadmiar skrobi i cukrów w diecie. Według najnowszych badań Kentucky Equine Research Institute (KER), olej roślinny zmniejsza indeks glikemiczny diety bogatej w ziarno, obniża zawartość cukru we krwi, tym samym przyczyniając się do wzrostu wydajności.

Poddane delikatnemu procesowi wytłaczania

St. Hippolyt oferuje oleje roślinne najwyższej jakości. Są one tłoczone na zimno w temperaturze niższej niż 40˚C, pod umiarkowanym ciśnieniem, a następnie poddawane procedurze sedymentacji. To zabezpiecza zawarte w oleju wrażliwe kwasy tłuszczowe przed zniszczeniem w wyniku szkodzeń termicznych, chemicznych bądź też mechanicznych. Surowce stosowane do produkcji tych olejów pochodzą z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych, wolnych od zanieczyszczeń. Wysoka jakość surowców w połączeniu z łagodnym procesem produkcji, sprawiają że oleje te mają wyjątkowy smak i są bogate w wysoce odżywcze substancje zagęszczające i inne  wartościowe składniki.

Hippolinol jest zbilansowaną mieszaniną olejów z lnu,słonecznika, kukurydzy oraz kiełków pszenicznych. Dopełnieniem całości produktu jest dodatek olejków ziołowych.

  • niezwykle wysoka koncentracja nienasyconych kwasów tłuszczowych
  • wysoka zawartość wtórnych substancji roślinnych
  • mieszanina bogata w związki zmętniające

Zalecane żywienie:

od 5-50 ml na 100 kg masy ciała na dzień jako dodatek do paszy treściwej.