Yard Equites

Jazda konna bez tajemnic

Dzieci z kucykiem
Jeździec Porady

Co spakować na obóz jeździecki?

Wakacje to pora rodzinnych wyjazdów lub kolonii a gdy jesteśmy bardziej związani ze światem jeździeckim wyjeżdżamy na obozy jeździeckie zorganizowane z naszą stadniną bądź ośrodkiem jeździeckim. Na takie wakacje zabieramy pełny osprzęt dla konia- siodło, kantary oraz inne akcesoria potrzebne dla naszego konia, ale co powinien zabrać ze sobą jeździec aby być przygotowanym na taki wyjazd?


Lista najpotrzebniejszych rzeczy może wydawać się bardzo długa, ale w rzeczywistości warto pamiętać, że zabieranie zbyt dużej ilości rzeczy może zbytnio obciążyć zarówno nas jak i naszego konia przez co sama jazda może nie być już taka fajna. Co więc warto zabrać?


Kask jeździecki – własny kask jest zawsze lepszym wyjściem, gdyż kaski wypożyczane przez szkółkę jeździecką są zwykle mniej higieniczne.

Bryczesy lub legginsy, koszulki, bluzy jeździeckie – większa ilość ubrań może się przydać w przypadku ubrudzeń czy zmiany pogody.

– Peleryna przeciwdeszczowa, środek na owady – peleryna z pewnością będzie przydatna gdy zacznie podać podczas jak my siedzimy w siodle a krem z filtrem UV przyda się gdy słońce mocno świeci.

Sztyblety, czapsy, buty sportowe- sztyblety do jazdy konnej konieczne będą w siodle, natomiast jakieś trampki będą przydatne podczas postojów bądź w ośrodku, w którym zostaniemy na noc.

– Przybory kosmetyczne, ręcznik – wszystko co będzie potrzebne na co dzień.

– Opcjonalnie gdy zdajemy egzamin na brązową odznakę jeździecką należy zabrać frak, białe bryczesy, koszulę konkursową, oficerki oraz plastron bądź krawat.

Pamiętajmy również o zabraniu ładowarki, dokumentów, portfela, jakiejś książki w przypadku wolnego popołudnia bądź gier planszowych.


Wakacje w siodle to najfajniejszy możliwy wybór dla młodego jeźdźca, który zastanawia się co zrobić ze swoim czasem wolny. Podczas takiego dłuższego wyjazdu można się wiele nauczyć a także poprawić naszą relację z koniem co w późniejszym czasie odbije się na jakości waszej jazdy.

Życzę udanych wakacji!