Yard Equites

Jazda konna bez tajemnic

Porady

TOP 4 preparaty na owady dla koni

Spray na owady dla koni to niezbędnik każdego właściciela konia wiosną oraz latem. Owady, kleszcze i komary są niezwykle uciążliwe dla koni. Powstały specjalne preparaty, które skutecznie odstraszają muchy i pielęgnują powstałe już ugryzienia.

Zobacz zestawienie 4 najlepszych preparatów przeciw owadom dla koni!

Absorbine Ultra Shield Brand 946 ml

Ten zamknięty spray na owady dla koni zamknięty jest w charakterystycznej czarnej butelce z wygodnym atomizerem. Spray zaleca się do stosowania głównie w stajni i miejscach, gdzie występuje duże skupisko owadów.

Preparat skutecznie odstrasza natarczywe gzy, których ugryzienie jest bardzo bolesne, także dla ludzi. Owady powodują bardzo duży dyskomfort i rozdrażnienie zwierzęcia podczas treningu i pobytu na pastwisku, dlatego warto zainwestować w preparaty, które działają doraźnie w miejscach bytowania koni, jak i na samo zwierzę.

Spray na owady Absorbine działa długotrwale, ochrona zapewniona jest do 14 dni, sama formuła jest odporna na warunki atmosferyczne. Dzięki tym właściwościom produkt ten jest niezwykle wydajny, a jego skuteczność potwierdzona jest pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów.

Absorbine Ultra Shield Green 946 ml

Naturalny spray na owady dla koni. Zielona Absorbina cechuje się naturalnym składem opartym na olejkach i glicerynie. Preparat działa do 8 godzin i jest odporny na koński pot, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się podczas treningu i pobycie na pastwisku.

Jeżeli Twój koń ma określone potrzeby skórne (np. składniki aktywne go uczulają) to naturalny preparat na owady świetnie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu bez obaw o podrażnienia.

Żel Black Horse Fly Guard

Jeżeli Twój koń nie nosi maski na głowie, a komary, gzy i muchy atakują go na pastwisku, to żel przeciw owadom marki Black Horse świetnie się sprawdzi. Spray na owady dla koni nie sprawdza się również w przypadku koni, które boją się różnych „psikaczy” i nie dają się popsikać preparatem.

Żel Fly Guard posiada delikatne filtry chroniące konia przed ostrym słońcem, a formuła skutecznie odstrasza owady przez cały dzień. Ze względu na to, że jest to środek w żelu, to nie jest on w stanie pokryć całej powierzchni ciała konia, przez co insekty (np. kleszcze) mimo wszystko mogą ugryźć konia.

Żel zaleca się do użycia w okolicy głowy konia i w najwrażliwszych miejscach.

Spray na owady dla koni Over Horse

Spray na owady Over Horse Fly Guard świetnie sprawdza się na koni z delikatną skórą biorąc pod uwagę naturalny skład, w którym znajduje się pielęgnująca sierść gliceryna. Dzięki naturalnej zawartości produkt jest wolny od toksyn i bezpieczny dla środowiska.

Spray na owady dla koni od Over Horse utrzymuje się na końskiej skórze do 7 godzin, a co najważniejsze – jest to środek odpowiedni dla źrebiąt!

Ze względu na naturalny skład bez zbędnych utrwalaczy, spray po kontakcie z końskim potem traci swoje właściwości i po treningu należy zaaplikować go ponownie.

Podsumowanie

Oferta preparatów na owady jest szeroka, warto jest wziąć pod uwagę preparaty z naturalnym składem, które są przyjazne dla środowiska i końskiej skóry. Zwróć uwagę czy preparat posiada filtry chroniące przed ostrymi promieniami słonecznymi i jak preparat zachowuje się pod wpływem końskiego potu i wody.