Yard Equites

Jazda konna bez tajemnic

Jeździec Porady Uncategorized

Kaski jeździeckie Samshield

W poprzednim artykule zrobiliśmy przegląd kasków producenta Uvex, a w tym artykule czas na przedstawienie wysokiej jakości kasków jeździeckich Samshield.

Samshield to francuski producent akcesoriów jeździeckich takich jak kaski, odzież jeździecka czy rękawiczek jeździeckich.
Kaski tego producenta są produkowane we Francji oraz ręcznie wykańczane, dzięki czemu wszystkie kaski tego producenta zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa podczas jazdy konnej czy treningów z koniem.


Skorupę kasków Samshield wykonano z połączenia poliwęglanu po zewnętrznej stronie a wewnątrz znajduje się polistyren, który ma za zadanie rozproszyć energię jaka wytwarza się podczas upadku z konia, co zapewnia doskonałą amortyzację a co za tym idzie najwyższą ochronę najbardziej narażonych delikatnych części głowy jeźdźca.

Ponadto te kaski są dostępne w wielu rozmiarach i modelach, dzięki czemu można wybrać odpowiedni kask dla każdego.
Skorupa kasków dostępna jest w kilku rodzajach, pierwszy to klasyczny kask z krótkim daszkiem Shadowmatt, te kaski można znaleźć w różnych odcieniach, z ozdobnymi topami czy elegancką tarczą posiadają również możliwość personalizacji tak jak wszystkie kaski tego producenta poprzez konfigurator kasków Samshield dostępny na stronie Equishop.
Następne są kaski z przedłużanym daszkiem Miss Shield, kaski Miss XJ oraz wiele innych.


Kaski Samshield charakteryzują się doskonałą cyrkulacją powietrza, dzięki estetycznie wyglądającemu systemowi wentylacji, którego otwory dodano z przodu pod tarczą i z tyłu na kratce chromowej, co zapewnia odprowadzanie ciepłego powietrza z wnętrza skorupy na zewnątrz, dzięki czemu te kaski można stosować podczas każdych warunków pogodowych.
Wewnątrz skorupy znajduje się wkładka wykonana z pianki memory, która zapamiętuje kształt głowy, dopasowuje się do niej i zapewnia stabilność kasku na głowie.
Wkładkę można wyciągnąć za pomocą małych kołków i prać w pralce w 30*C. Dodatkowo na zimowe dni producent Samshield oferuje specjalną wkładkę wewnętrzną, która posiada podszycie, dzięki czemu utrzymuje ona ciepło i zastępuje czapkę —> https://www.equishop.com/pl/czapki-zimowe-i-czapki-z-daszkiem-do-jazdy-konnej/8430-samshield-wklad-do-kasku-samshield-winter.html


Wszystkie modele kasków tego producenta a jest ich wiele są dostępne na stronie sklepu jeździeckiego Equishop, każdy jeździec znajdzie coś dla siebie a nawet najbardziej wymagający jeździec będzie zadowolony z wyboru.