Yard Equites

Jazda konna bez tajemnic

Siodła w sklepie jeździeckim
Porady

Czym kierować się przy wyborze sklepu jeździeckiego?

Jeździectwo to piękny i wciągający sport. Często podczas pierwszych lekcji okazuje się, że staje się prawdziwym hobby na lata lub spotem zawodowym. Zaczynając przygodę z jeździectwem w zupełności wystarczą legginsy i płaskie buty oraz kask. Jednak w miarę postępów i wzrastającego apetytu na więcej, pojawia się konieczność zakupu całego ekwipunku do uprawiania dyscypliny. Wtedy koniecznie należy odwiedzić sklep jeździecki. Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego sklepu? Internet zalewa nas ofertami, jednak zanim przystąpi się do zakupów, warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

Sklep jeździecki – internet czy stacjonarnie?

Sklep jeździecki Equishop w Katowicach

Dziś tak naprawdę nie ma to już znaczenia. Zarówno sklepy internetowe i stacjonarne posiadają bogaty asortyment. Odzież wykorzystywana do uprawiania dyscypliny jest dość specyficzna i przylega do ciała, stąd należy przed zakupem ją przymierzyć. Taka możliwość jest oczywiście w sklepie stacjonarnym. Jednak obecne sklepy internetowe umożliwiają dogodne zwroty towaru lub wymianę na inny. Wiąże się to tylko z koniecznością dłuższego oczekiwania na wybrany towar.

Jeśli szukasz sprawdzonego sklepu jeździeckiego polecamy Equishop!

Odpowiednie i kompleksowe wyposażenie

Akcesoria niezbędne dla każdego jeźdźca to nie tylko odpowiednie obuwie i odzież. Cała masa niezbędnego ekwipunku powinna być dostępna w jednym miejscu. Daje to klientowi możliwość wyposażenia się we wszystko co konieczne. Zatem kompleksowo wyposażone sklepy jeździeckie cieszą się największą popularnością. Ponadto kupując cały ekwipunek w jednym miejscu można negocjować niewielką zniżkę bądź rabat.

Zwrot lub wymiana

Wybierając odpowiedni sklep jeździecki na zakupy, warto się upewnić, że istnieje możliwość zwrotu towaru lub jego wymiany. Ekwipunek jeździecki nie należy do najtańszych, stąd nietrafione zakupy to spory wydatek i dodatkowe koszty. Dotyczy to szczególnie sklepów internetowych, gdzie nie ma możliwości przymiarki. Ponadto czasem w ferworze zakupów okazuje się, że część ekwipunku jest zbędna, więc warto się upewnić, że sklep jeździecki umożliwia zwrot.

Czas dostawy

Sprzęt jeździecki jest specyficzny i niekoniecznie dostępny jest od ręki. Czasem sprowadzenie odpowiednich akcesoriów może potrwać, stąd najlepiej zorientować się bezpośrednio u źródła, jak długo trzeba czekać na dostawę. O ile sprzęt nie jest potrzebny na już to żaden problem. Jeśli jednak szukamy czegoś pilnego, warto sprawdzić czas dostawy.

Promocje i rabaty

Z racji iż sprzęt jeździecki jest stosunkowo drogi, warto czekać na promocje i obniżki. Dobre sklepy jeździeckie organizują czasem wyprzedaże, które mają zachęcić koniarzy. Często można również spotkać oferty na obniżki przy zakupie kilku sztuk. Można wtedy popytać w środowisku jeźdźców i zrobić wspólne zakupy po promocyjnej cenie.

Opinie o sklepie

Sklepy jeździeckie zazwyczaj dbają o zadowolenie klienta. Czasem jednak trafiają się nieuczciwi sprzedawcy. Dlatego w poszukiwaniu odpowiedniego sklepu jeździeckiego warto popytać w kręgu osób zajmujących się dyscypliną. Oczywiście doskonałym źródłem jest internet, gdzie z łatwością można znaleźć opinie o sklepie i sprzedawcy.

Dobre sklepy jeździeckie zazwyczaj posiadają w ofercie cały niezbędny ekwipunek zarówno dla konia jak i dla jeźdźca. To podstawowy wyznacznik dobrego sklepu. Jeśli dodatkowo sprzedawca umożliwia zwrot nietrafionego zakupu lub wymianę to jak najbardziej jest to sklep godny zainteresowania. Sprzęt jeździecki nie należy do najtańszych, stąd warto najpierw sporządzić listę, czego tak naprawdę potrzebujemy, by nie nadwyrężać budżetu.